Konstelace a LIP o zkráceném víkendu

Postavení vastní osobní konstelace není podmínkou účasti. Mnohdy se stává, že je účastník „nasycen“ jako zástupce a jako „přihlížející“. Každá konstelace se dotýká všech. Všechny „role“ jsou svým přínosem jediněčné a obohacující. Každá konstelace se  vašich osobních témat dotýká, někdy skrytě.

 

Program semináře:

Skupinová práce zaměřená na podporu a lidské zdroje. Celý čas stavíme konstelace. Součástí programu je meditace a sdílení.

Místo konáni: Liberec, Sedmikráska, Josefinino údolí 106/13

Termíny: 29.-30.6., 27.-28.7., 28.-29.9., 26.-27.10.

Čas:  So 13-19 h., Ne 9-17 h.

Cena:  2.400,-Kč vč. oběda, důchodci a na MD 2.000,-Kč, záloha 1.200,-Kč,  příp. nocleh na lůžku 500,-Kč/noc (je třeba dopředu objednat).

 

Místo konáni: okres Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, Hůrky 44 (18 km od JH)

Termíny: 21.-22.9.
Čas:  So 13-19 h., Ne 9-17 h.
Cena: 2.400,-Kč, důchodci a na MD 2.000,-Kč, záloha 1.200,-Kč. Možnost ubytování v nedalekých penzionech, najdete na internetu. Nocleh nezajišťuji. 

 

Přihláška

Podmínkou účasti na všech aktivitách Sedmikrásky je souhlas s Účastnickou dohodou.

Změna porogramu vyhrazena. Při malém počtu účastníků bude program zrušen (pošlu zprávu 2 dny předem). 

 

Program na téma NEMOCI A SYMPTOMY

Naše nemoci nejsou špatné, ukrývá se v nich léčení! Je OK chtít přijít věcem na kloub, ale řešení se vždy nachází v přítomnosti a spočívá v tom, že k problému obrátíme pozornost, ne v tom, že se snažíme jej odstranit. Problém nám sám ukáže příčinu, pokud jsme ochotni jej přijmout. Je hostem. Když mu přibouchneš dveře před nosem, dostaneš se ještě do větších problémů. Odmítáním se odstřihujeme nejen od bolesti, ale i od síly, která se ve zkušenostech ukrývá. Slábneme a zůstáváme slabí. Otázka tedy zní: Co chce být v této nemoci vyslyšeno, viděno, co chce vstoupit do mého života? Co ode mne život chce?


Program na téma PENÍZE V MÉM ŽIVOTĚ                                                                      Je v pořádku, že přijdete s vlastním tématem. Jde o to, že se během semináře vypsanému tématu věnujeme více do hloubky a vždy se vašeho osobního tématu dotýká, často skrytě.

Každá lidská bytost má moc dát souhlas k bohatství nebo chudobě. Máš to, co si myslíš, že máš. Naše myšlenky jsou určující. Uvědomuješ si své myšlenky, svá přesvědčení? Které ti brání prožívat hojnost? Jsi upřímná sama k sobě? Jaká je tvá ochota ke změně? Posuzuješ? Máš strach z nedostatku, o přežití, o sebeprosazení? 

Jsi si vědoma toho, jak chceš peníze využít k radosti ze života?                                                                                              Tvé peníze jsou součástí tvé energie. Jak s ní zacházíš? Plýtváš, podceňuješ, nadhodnocuješ, nestaráš se, jsi vděčná, lpíš, důvěřuješ?

Peníze nikdo nepřiděluje, jsou energií, kterou se rozhodneš  - vědomě či nevědomě - do svého života vpustit.                                                                         

 Program na téma LÁSKA, SEX A NÁSILÍ:

Je v pořádku, že přijdete s vlastním tématem. Jde o to, že se během semináře vypsanému tématu věnujeme více do hloubky a vždy se vašeho osobního tématu dotýká, často skrytě.

Je obtížné připustit, že láska a násilí spolu mohou tvořit jeden celek. Dotýká se to samotných základů našeho obrazu světa, naší představy o tom, co je dobré a co špatné. Dokud lpíme na svých představách a způsobech jednání, je velmi těžké nalézt odvahu k realitě. Boj, odmítání a život v roli oběti nás oslabuje. Jakmile nalezneme odvahu k souhlasu se svým osudem, jakmile uznáme, že i agresor má místo v našem systému, naše přirozená životodárná síla začne znovu proudit a probudí nás k plnohodnotnému životu.

Budeme se zabývat mimo jiné tématy:

  • Sexuální násilí v rodině a mimo ni
  • Hněv a obrana
  • Odpovědnost
  • Vnitřní souhlas se sebou a svým osudem 
  • Agresor a oběť, terapeutický přístup ke každému z nich

 

 

 


© 2016 Věra Kučerová - centrum Sedmikráska | tel.: 732 569 011