Peru a Bolívie   

Program je velmi pestrý. Zahrnuje silová místa, ruiny, prales, náhorní planinu, velehory, léčivý obřad Tierra Madre pod posvátnou horou Ausangate, oceán, koupání v přírodních léčivých termálních pramenech, popř. obřad s Ayahuascou - je volitelný a jen pro vážné zájemce.

Důležité: Počítejte s tím, že se nebude jednat o běžnou turistickou návštěvu cizí země. Bude probíhat intenzivní léčení a poznávání sama sebe, také těch svých stránek, které je obtížné přijmout. Podpora od skupiny a Matky Země je obrovská. Podmínkou bude otevřít se jí. Program je závazný pro každého, odvíjí se od něj cena. 

Skupina: 6-12 osob.

Program:

Program zahrnuje silová místa, na kterých budeme podle chuti meditovat a léčit se pomocí energií Matky Země. Budeme se pohybovat na ruinách, v pralese a vysoko ve velehorách. Výlety jsou fyzicky nepříliš náročné, v horách budeme mít k dispozici koně (pomohou nám zvládnout nejen terén, ale především vysokou nadmořskou výšku). V BOLÍVII budeme na jezeře Titicaca, navštívíme Sluneční a Měsíční ostrov. V malebné Copacabaně na břehu jezera jsou kouzelné výhledy ze skalní observatoře. Také navštívíme La Paz a jeden z divů světa - Salar de Uyuni - nedozírné solné pláně a okolní přírodní krásy na planině Altiplana. V PERU je na programu světoznámé Cuzco, které se stane naším výchozím bodem pro cestování v této oblasti: ruiny v okolí města a silová místa v posvátném údolí řeky Urubamby (Pisac, Chinchero, Moray, Ollantaytambo) a zajímavosti, např. Solná políčka v Maras. Na úpatí posvátné hory Ausangate budeme u léčivého jezera Orotongo obdivovat krásy přírody a místní šaman pro nás vykoná obřad pro Matku Zemi. Samozřejmě pozdravíme Machu Picchu. Také budeme relaxovat hluboko v pralese na březích řeky Madre de Dío. V Bílých Kordillerách bude naším výchozím bodem Huaráz a cílem nádherná příroda na úpatí nejvyšší hory Huaskaránu a starověký Chavín de Huántar - kosmické zrcadlo. V Chavínu žije šaman Don Sergio (už několikrát navštívil Čechy), bude-li v Chavínu,  setkáme se.  Nevynecháme ani pláž u Pacifiku v Limě.

Program je navržen tak, abychom navštívili co nejvíce zajímavých a zároveň různorodých míst, abychom měli čas si je užít, odpočinout si a poznat opravdový život místních obyvatel. 

Volitelný je léčivý obřad s Ayahuascou s místním zkušeným šamanem. Program umožňuje až 3 obřady.

Doprava: dopravu jsem navrhla tak, abychom v dopravních prostředcích strávili co nejméně času, aby byly co nejpohodlnější a abychom okusili každý způsob dopravy, kterou Peru nabízí. Využijeme vnitrostátní leteckou dopravu a noční přejezdy v autobusech s lůžkovou úpravou. Pro krátké vzdálenosti použijeme místní autobusy, soukromý mikrobus a taxi. Při túře kolem Ausangate pojedeme na koních.  (Místo na koni je možné cestovat pěšky.) Koně jsou menšího vzrůstu, zvyklí na turisty, kteří na nich sedí poprvé, s pohodlnými sedly. Na koni člověk pociťuje vysokou nadmořskou výšku mnohem méně nebo vůbec. V nejvzššíí nadmořské výšce budeme v Bolívii na planině Antiplana u grjzírů, kam nás vyveze džíp -5498 m n.m.). Cestování nebude fyzicky příliš náročné. Náročný může být pobyt ve vysoké nadmořské výšce (běžně se budeme pohybovat ve výšce 3,5 tis. metrů). Budeme mít stále k dispozici čaj z Cocy, který výrazně pomáhá vysokou nadmořskou výšku dobře zvládat.

Ubytování: ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním WC a teplou sprchou. Program je navržen tak, abychom na stejném místě nocovali alespoň dvakrát. To zaručuje značné pohodlí.

Stravování: stravovat se budeme podle chuti. Levná a chutná peruánská kuchyně je v místních lidových jídelnách a na tržištích.  V turistických restauracích je jídlo dražší a vybere si každý. Cizincům se doporučuje pít kupovanou balenou vodu.

Zavazadla: potřebujete menší batoh (ideálně 35l) jako příruční zavazadlo a nejlépe kufr jako hlavní zavazadlo. Je nezbytné, aby rozměry kufru nepřesáhly 45 x 65 x 25 cm, jinak se se zavazadly nevejdeme do mikrobusů a taxi. Je dobré (nikoliv nezbytné) mít na kufr i na batoh povlak (např. staré tričko), šetří ho při špatném zacházení na letištích a ve špinavých zavazadlových prostorách v autobusech. Kufr budeme mít během našich cest buď ve svém hotelovém pokoji nebo v hotelové úschovně,  na větší vzdálenosti budeme nosit pouze příruční batoh.

Počasí: v pralese jsou vlhké a horké dny i noci, na ostatních místech jsou teplé  i studené dny a studené noci. Teplota by ani vysoko v horách neměla klesnout pod bod mrazu. Déšť se v tuto roční dobu obvykle vyskytuje minimálně.

Ostatní: Během cesty bude dostatek příležitostí nechat si vyprat prádlo ve veřejné prádelně, zajít do internetové kavárny, vybrat si peníze z bankomatu nebo je vyměnit ve směnárně. 

 

Přihláška

Podmínkou účasti na všech aktivitách Sedmikrásky je souhlas s Účastnickou dohodou.

 

Můžete shlédnout video Mé osobní zážitky z cesty do Peru na podzim 2012:

A ještě jedno video z cesty: https://www.youtube.com/watch?v=UoQedOfyxyw&ab_channel=HonzaKucera 

Fotky z předchozích cest jsou v galerii.

© 2016 Věra Kučerová - centrum Sedmikráska | tel.: 732 569 011