Peru a Bolívie

Termín: 27.10.-25.11. 2017. Celkem 30 dnů, z toho 21 pracovních.  

Program je velmi pestrý. Zahrnuje silová místa (budeme zde meditovat - volitelné), ruiny, prales, výlet do velehor, léčivý obřad Tierra Madre pod posvátnou horou Ausangate, oceán, koupání v přírodních léčivých termálních pramenech, volitelné a jen pro vážné zájemce jsou obřady Ayahuasca, San Pedro.

Cena: 54.000,-Kč (na letenky včetně vnitrostátních) + 1.400 USD (na dopravu, ubytování, vstupy). Cena nezahrnuje cestovní pojištění - pojištění léčebných výloh, částečně stravování (v ceně je týden PP a ostatní dny S), výdaje osobní potřeby, obřady: 1 obřad s Ayahuascou cca 120 USD, San Pedro cca 60 USD.

Skupina: 6-9 osob.

Program:

Program zahrnuje silová místa, na kterých budeme podle chuti meditovat a léčit se pomocí energií Matky Země. Budeme se pohybovat na ruinách, v pralese a vysoko ve velehorách. Výlety jsou fyzicky nepříliš náročné, v horách budeme mít k dispozici koně (pomohou nám zvládnout nejen terén, ale především vysokou nadmořskou výšku). V BOLÍVII budeme na jezeře Titicaca, navštívíme Sluneční a Měsíční ostrovy. V malebné Copacabaně na břehu jezera jsou kouzelné výhledy z křížové cesty a skalní observatoře. Také navštívíme La Paz a jeden z divů světa - Salar de Uyuni - nedozírné solné pláně a okolní přírodní krásy na planině Altiplana. V PERU je na programu světoznámé Cuzco, které se stane naším výchozím bodem pro cestování v této oblasti: ruiny v okolí města a silová místa v posvátném údolí řeky Urubamby (Pisac, Chinchero, Moray, Ollantaytambo) a zajímavosti, např. Solná políčka v Maras. Na úpatí posvátné hory Ausangate u léčivého jezera Orotongo - budeme obdivovat krásu přírody a místní šaman pro nás vykoná obřad pro Matku Zemi. Samozřejmě pozdravíme Machu Picchu. Budeme relaxovat hluboko v pralese na březích řeky Madre de Dío. V Bílých Kordillerách bude naším cílem nádherná příroda a starověký Chavín de Huántar - kosmické zrcadlo. V Chavínu žije šaman Don Sergio (už několikrát navštívil Čechy), bude-li v Chavínu,  setkáme se. Z Huarázu podnikneme výlet k jezeru Lllago 64 a k ledovci Pastoury. Nevynecháme ani břehy Pacifiku v Limě.

Program je navržen tak, abychom navštívili co nejvíce zajímavých a zároveň různorodých míst, abychom měli čas si je užít, odpočinout si a poznat opravdový život místních obyvatel.

Volitelné jsou léčivé obřady Ayahuasca a San Pedro s místními zkušenými šamany. Program umožňuje až 3x  Ayahuascu a 1x San Pedro.

Doprava: dopravu jsem navrhla tak, abychom v dopravních prostředcích strávili co nejméně času, aby byly co nejpohodlnější a abychom okusili každý způsob dopravy, kterou Peru nabízí. Využijeme vnitrostátní leteckou dopravu a noční přejezdy v autobusech s lůžkovou úpravou. Pro krátké vzdálenosti použijeme místní autobusy, soukromý mikrobus a taxi. Při túře kolem Ausangate pojedeme na koních.  (Místo na koni je možné cestovat pěšky.) Koně jsou menšího vzrůstu, zvyklí na turisty, kteří na nich sedí poprvé, s pohodlnými sedly. Na koni člověk pociťuje vysokou nadmořskou výšku mnohem méně nebo vůbec. Nejvyšší nadmořská výška je pod Ausangate, cca 5000 m n.m.). Cestování nebude fyzicky příliš náročné. Určitou náročnost může způsobit nadmořská výška (běžně se budeme pohybovat ve výšce 3 - 3,5 tis. metrů). Vzhledem k tomu, že bude probíhat intenzivní léčení a budeme mít stále k dispozici čaj z Cocy, není třeba mít obavy.

Ubytování: ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním WC a teplou sprchou. Program je navržen tak, abychom na stejném místě nocovali nejméně dvakrát. To zaručí značné pohodlí.

Stravování: stravovat se budeme podle chuti. Levná a chutná peruánská kuchyně je v místních lidových jídelnách a na tržištích.  V turistických restauracích je jídlo dražší a vybere si každý. Cizincům se doporučuje pít kupovanou balenou vodu.

Zavazadla: potřebujete menší batoh (nejlépe 35l) jako příruční zavazadlo a velký batoh nebo kufr jako hlavní zavazadlo. Osobně dávám přednost kufru na kolečkách! Je nezbytné, aby rozměry kufru nepřesáhly 45 x 65 x 25 cm, jinak se se zavazadly nevejdeme do mikrobusů a taxi. Je dobré (nikoliv nezbytné) mít na hlavní zavazadlo povlak (např. staré tričko), šetří ho při špatném zacházení na letištích a ve špinavých zavazadlových prostorách v autobusech. Hlavní zavazadlo budeme mít během našich cest buď ve svém hotelovém pokoji nebo v úschovně,  na větší vzdálenosti budeme nosit pouze příruční batoh.

Počasí: v pralese jsou vlhké a horké dny i noci, na ostatních místech jsou teplé až horké dny a studenější noci. Teplota by ani vysoko v horách neměla klesnout pod bod mrazu. Déšť se v tuto roční dobu obvykle vyskytuje minimálně.

Ostatní: Během cesty bude dostatek příležitostí nechat si vyprat prádlo v prádelně, zajít do internetové kavárny, vybrat si peníze z bankomatu nebo je vyměnit ve směnárně.

 

Přihláška

 

Můžete shlédnout video Mé osobní zážitky z cesty do Peru na podzim 2012:

 

Fotky z předchozích cest jsou v galerii.

© 2016 Věra Kučerová - centrum Sedmikráska | tel.: 732 569 011